Україна знаходиться у центрі Європи і є найбільшою країною цієї частини Євразії. А значить 40 мільйонів українців автоматично є європейцями. Але чи робить географічне положення людей автоматично європейцями? Чи поділяють українці справді європейські цінності? Спробую відповісти у цій статті. На жаль, більшість співгромадян відповідають, що вони стануть європейцями тоді, коли хтось якось виправить життя.
Завезуть автомобілі, очистять екологію, зроблять дороги. Але це насправді перша відмінність європейця від типового українця, він не буде чекати, що хтось прийде і вирішить твої проблеми, а почне боротися з ними сам. Більшість українців переконані, що винен у його проблемах хтось, але не він сам. То депутати неправильний закон прийняли, або «там», вказуючи у бік євро країн, такого хабарництва немає.
Але там і не дають хабарів, бо поважають закони і знають, що за їх порушення буде покарання. І їм не треба читати декларації депутатів, бо, йдучи на вибори, вони впевнені, що виберуть нормальну людину, бо читають програми з якими чиновники йдуть в уряд. Більшості громадян України ще треба вчитися бути справді європейцями. Проте мене завжди дивували знайомі, які поводяться вульгарно, ницо та навіть по-хуліганськи в Україні, але перетнувши кордон перетворюються на найвихованіших людей на Землі. Значить питання не у вихованні або прищепленні нових звичок, а проблема у повазі.
Чи всі українці поважають свою країну? На жаль, ні. Це друга відмінність між нами: повага до землі на якій народився. Без поваги до країни, не буде і поваги до себе. Тому, я вважаю себе європейцем. Я не чекаю, що хтось вирішить мої проблеми, а помаленьку змінюю світ навколо себе, нехай навіть просто виконуючи свою роботу. Я поважаю свою країну і в хороші, і погані моменти історії і сподіваюся, що ще більше українців будуть перетворювати себе у європейців.