Виховання
Кожен хоче бути успішною та поважною людиною. Отримати якісну освіту, здобути роботу, яка подобається та, звичайно, мати приємних та вірних друзів. Але потрібно і самому відповідати таким вимогам.
Все починається з дитинства. Ще до школи та садочка потрібно поступово привчати людину бути чемною, поважати оточуючих та правильно себе підносити в суспільстві. Культурне виховання відіграє велику роль.
Треба прищеплювати любов до творчості, підтримувати маля у всіх його починаннях. Багатьом подобається навчатися музиці або малюванню, танцям чи рукоділлю. Комусь краще підійдуть спортивні гуртки. Головне не примушувати дитину навчатися тому, що її не приваблює, а підібрати разом найкращий варіант.
Людина ще змалечку має поводити себе ввічливо. Дуже гарно, коли дитина знайома з правилами етикету. Не треба муштрувати маля, повчаючи виконувати непосильно складні речі. Але необхідно навчити правильно поводитися за столом, у транспорті, в людних місцях так, щоб самій дитині це сподобалося.
Дуже важливо навчити берегти природу. Спілкування з хатніми улюбленцями, догляд за рослинами позитивно позначаються на характері, який ще тільки формується. Треба пояснити малому правила поведінки з тваринами, виховувати відповідальність.
Особливу роль відіграє гігієна. З чистоплотною людиною приємно спілкуватись, вона має менше шансів підхопити якусь хворобу. Дитина має точно вміти та не лінитися підтримувати чистоту в домі, слідкувати за собою. Ці навики необхідно доводити до автоматизму.
Доброзичливість та чуйність – важливі риси характеру. Дитина повинна розуміти та відчувати це. Вміння підтримувати потребуючих, уникати конфліктів дуже корисні. Але треба пояснити різницю між добротою та слабкістю. Людина має вміти захистити себе.
Вихована дитина різностороння, цікава та успішна. Згодом в неї формується коло спілкування, в яке входять такі ж приємні люди. Культурним дівчатам та хлопцям легше вчитися та потім працювати, їх поважають та ставлять за приклад.