Всі ми є громадянами певної держави, на території якої панують певні правила та порядки і дотримання яких є, безперечно, нашим громадянським обов’язком. В першу чергу ми мусимо дотримуватися тих традицій, що панують у нашому навколишньому середовищі і є встановленими, безпосередньо, самою державою. Та це більше схоже на обов’язки громадянина, а не на усвідомлення громадянської позиції, тож давайте детальніше розберемося із другим терміном і спробуємо зрозуміти чи справді він такий важливий.
Розпочнемо з того, що громадянська позиція в кожного є різною, якщо вона взагалі є, і, до речі, далеко не кожен здатний її відстоювати. Це, безперечно, одна із основних характеристик сучасної людини і її формування залежить від маси чинників. Багато політичних течій, філософських ідей і, звичайно, сама релігія беруть активну участь у її формуванні. Вже на основі цих понять особистість стає володаркою певних підвалин і здатна сприймати якісь речі повністю по-своєму.
Щоб сформувати правильну громадянську позицію відносно держави та інших громадян у дитини треба ще змалечку прививати почуття патріотизму, любов до Батьківщини, здійснювати безперервний культурний та духовний розвиток і навчати своє чадо відстоювати власні інтереси.
Звісно, сама держава теж чинить значний вплив на формування громадянської позиції. Щоб вона сформувалася правильно держава має створювати на те нормальні умови для своїх громадян. Насамперед це відчуття захищеності, економічного й соціального достатку. При порушенні цих умов грань між ненавистю і патріотизмом стає надзвичайно тонкою…
Отже, формування громадянської позиції є складним та довготривалим процесом, що залежить від маси взаємопов’язаних факторів і мусить активно відстоюватися кожним із нас, бо це саме та річ, яка робить ваші погляди на деякі речі кардинально різними і водночас унікальними!