Творити добро це просто.
В наш час поняття добра людина стало не таким популярним поруч з поняттями успішна, креативна, сучасна, модна. Чомусь поняття доброти викликає асоціацію слабкості, сірості, безхребетності. Так, ми стали більш жорстокими. З допомогою інформаційних ресурсів ми зараз можемо побачити наскільки небезпечний наш світ, скільки в ньому жорстокості та цинізму. Здається, що доброта в цьому світі зовсім не на часі. А втім, це лише нав’язуваний сучасністю стереотип.
З давніх-давен доброта людини вважалась сильною рисою характеру. Вона з’явилася ще задовго до появи людини. Адже в найпростіших проявах доброта є навіть у тварин, які з’явилися раніше людей. Скільки таких випадків, коли птахи, тварини приймали та виховували не своїх пташенят, дитинчат, не кидали в біді, спасали поранених родичів зі зграї. Їх ніхто цьому не вчить, отже здатність творити добро – це природна потреба живої істоти, людина не виняток. Вона повинна щоденно задовольняти свою потребу у добрих вчинках. Добро – це щоденна, щохвилинна робота над собою, це витримка, загартованість та згуртованість у важкі хвилини, це самовіддача, коли життя та інтереси інших переважають над власним життям, власною безпекою та вигодою. Творити добро – це важка праця. Проте добрі вчинки мають таку сильну енергетику, якої вистачає і тій людині, стосовно якої твориться добро, і тій, яка є їх автором. І не треба чекати якоїсь великої нагоди чи лиха, щоб проявитись як добродій. Щоденна любов до ближнього, поміч рідним близьким і навіть незнайомим – ці вчинки мають здатність накопичуватися і переростати в поняття про вас, як доброї людини. До добрих вчинків також відноситься турбота про природу, дбайливе ставлення до неї, захист безпритульних тварин, підгодовування пташок у зимовий період, тощо.
Звичайно, протилежні добру агресія та злість мають вигляд сильної емоції, але на справді за ними криється слабодухість, невміння тримати себе в руках, контролювати ситуацію, невихованість. Добра людина завжди матиме повагу та підтримку. Добрі вчинки славитимуть людину та лишатимуть спогади про неї в історії.
Для мене прикладом безмежної доброти у всесвітній історії являється черниця Мати Тереза. Вона, маючи походження з заможної родини, все своє життя присвятила добрим вчинкам, які допомагали виживати бідним людям. Мати Тереза з молоду і до самої смерті безоплатно допомагала та доглядала за хворими, вона була жінкою месією, яка пропагувала мир на всій землі. Її добрі вчинки зробили її відомою на весь світ, Мати Терезу поважали державні діячі світового рівня, перед нею та її безкорисливістю схилялися мільйони людей. В неї, навіть після її смерті, лишилися послідовники, які продовжують творити добро задля миру на всій землі. Зважаючи на величезну кількість добрих вчинків та віддане служіння Богу Матір Терезу ще за її життя було зараховано до лику блаженних католицької церкви. А після смерті Матір Терезу канонізували.
Отже, давайте будемо робити добрі вчинки щоденно, по мірі можливості кожного з нас, і тоді наш світ стане більш світлим, більш щасливим. Адже, творити добро це просто!