Прометей – один з героїв давньогрецької міфології. Був сином титана Іапета та океаніди Климени (у деяких джерелах його матір’ю є богиня правосуддя Феміда). Відомий, як захисник людей, адже саме він прокрався до володінь Зевса, викрав у Гефеста і віддав їм вогонь, а разом з ним надію на краще майбутнє.
Прометей є символом альтруїзму, непохитної сили волі, співчуття і небайдужості до чужих негараздів. За легендою, він, спостерігаючи за людьми, розумів, що вони цілковито беззахисні перед нестримним, безконтрольним гнівом богів Олімпу, тому навчив їх різноманітним ремеслам, вмінням, розумінню мистецтва, дав наукові знання.
Завдяки йому, первісні люди більше не боялися голоду, холоду та нападів диких тварин. Через це Прометей був жорстоко покараний своїм двоюрідним братом Зевсом, верховним богом і владним тираном. Громовержець наказав прикувати його до високої скелі на Кавказі, прирікши цим рішенням на нескінченні фізичні муки і страждання. Людям бог також помстився: він надіслав до них Пандору, яка посіяла хаос і нещастя у всьому світі. Титан був безсмертним, тому, коли щоразу прилітав орел і клював його печінку, вона відновлювалась і все повторювалось знову. Він зазнав непомірно тяжкої і несправедливої кари за свої гарні наміри, адже не кожен здатен на такі вчинки. Так продовжувалось багато століть, доки Геракл не вбив стрілою орла і не вмовив Зевса звільнити його від кайданів.
Славетний подвиг Прометея є по-справжньому героїчним, адже він проявив нескореність перед несправедливістю, захистив слабких людей від богів, приніс себе у жертву заради інших. Такий вчинок гідний поваги, визнання і захоплення. Прометей назавжди залишиться символом мужності, благородності і чуйності, його образ не втрачає своєї актуальності і близький навіть сучасним людям.