Сучасні технології розвиваються настільки стрімко, що в розвинених країнах вже зараз фізичну працю людей замінюють автоматичними приладами та роботами. Тому вже через 10-30 років частина сьогоднішніх професій буде незатребуваною. Дивлячись на новітні тенденції, я вважаю, що професії майбутнього будуть пов’язані із такими сферами: медицина, захист навколишнього середовища, комп’ютерні технології та штучний інтелект, освоєння космосу, надання послуг.
Стосовно першої сфери – вона залишиться актуальною, але усю фізичну працю будуть виконувати роботи. Тому зросте потреба у науковцях, біоінженерах, геронтологах, біологах, фармакологах, генетиках. Людям потрібно буде знайти ліки від смертельних хвороб; мінімізувати вплив токсинів, забруднення навколишнього середовища і впливу стресу на організм людини, а також уповільнити старіння, що сприятиме збільшенню тривалості життя і, як результат, фізичному безсмертю.
Захист природи тісно пов’язан із розробкою нетрадиційних джерел палива, електроенергії. Зросте престижність професій еколога, спеціаліста з переробки відходів (у тому числі радіоактивних), харчових технологів і розробників ГМО-продукції.
Комп’ютерна сфера буде йти тільки вгору, отже, суспільству знадобляться IT-спеціалісти, графічні дизайнери, кібернетики, фахівці із захисту та обробки даних, спеціалісти віртуальної реальності, розробники робототехніки, дронів і штучного інтелекту.
Освоєння космосу – ще одна сфера. У майбутньому знадобляться ракетобудівельники, астрофізики, космонавти, добровольці для колонування інших планет, інженери, спеціалісти з космічного сміття.
Послуги будуть пов’язані із наданням допомоги, консультацій, а також освітньої і фінансовою діяльністю.
На мій погляд, усі професії і сфери економіки будуть тісно переплітатися між собою, формуючи один сектор, а головна задача людства – створити кращий світ і умови для довгого і щасливого життя кожного мешканця Землі.