Пісні є невід’ємною частиною нашого життя. Звичайно, це не означає, що без них ми не зможемо жити, або чимось користуватися в повсякденному житті. Але з музикою іноді легше відпочивати, спілкуватися.
Ще з давніх часів наші предки придумували різноманітні ритуали, які супроводжувалися виконанням пісень та танців. Прадавні люди не уявляли власного існування без цього. Згодом, пісенні мотиви стали настільки різноманітними, що їх було розділено на багато видів.
Коли мати колихала діточок, вона співала їм колискову, яка виконувалася тихо, спокійно, мелодійно. Споконвічно існували, та й досі продовжують своє життя, весільні пісні. Вони несуть веселий запал, запрошують до танців навіть того, хто не дуже полюбляє стрибати під музику. Існують ще й обрядові пісні. Наприклад, коли люди ідуть у поле на жниварські роботи, розпочинають їх, чи вже підійшов час закінчувати жнива, вони також супроводжують процес праці піснею. На найулюбленіші багатьма новорічні свята, також заведено використовувати різноманітні пісні.
Серед них і щедрівки, колядки. Люди вірять, що за допомогою них, вони не тільки розважать себе, рідних, друзів, але й ще, ніби запрошують у своє життя на наступний рік тільки позитивні емоції та нові надбання.
А як завзято використовували пісню хоробрі козаки. Вони йшли до бою, тільки співаючи. Вони оспівували й свого отамана, який мав виступати попереду, та закликати до боротьби з ворогом. Скільки ж придумано пісень про кохання, які дійшли до нас, їх досі співають, вивчають у школі, захоплюються почуттями, що вони оспівують.
Сучасних пісень дуже багато. Вони належать до різноманітних музичних напрямків. Кожен сам обирає, які пісні йому слухати, якими захоплюватися. Та ті, які ще були створені за давніх часів, ми повинні поважати.