Народ
У світі існувало й існує багато народів. В кожного народу є певні традиції, звичаї, які притаманні лише йому. Та чи роблять ці ознаки людей єдиним народом? В цьому питанні слід ретельно вивчити певні аспекти існування народу як такого.
З визначення у словнику можна зробити висновок, що народ — це населення держави. Його склад, традиції, мова сформувалися за відносно довгий період часу.
У різних частинах держави аспекти мови й традиції можуть несуттєво відрізнятися, але в цілому вони залишаються однаковими для всього народу. Такий народ має власну історію і пам’ять. Виникають власні героїчні постаті, утверджуються свята в їх честь, або на честь певних видатних історичних подій.
Для прикладу можна взяти наш український народ. Власне, цей народ шанує пам’ять своїх предків. Споконвіку ми були вірними християнами, котрі готові були піти на смерть заради православної віри. Такими святими воїнами були козаки. Саме вони вистояли проти шляхетського гніту й визволили власний закріпачений і стомлений народ. Католицькій вірі не вдалось поневолити православне християнство.
Статут Запорізької Січі й сьогодні вражає своєю суворістю. Кожен міг очікувати справедливого ставлення до себе. Серед козаків існують і такі, які були прославлені Богом. Наприклад, останній кошовий отаман Січі, Петро Калнишевський, був канонізований православної церквою у лику святого. Брав участь у російсько-турецькій війні, де проявив мужність. За це він отримав найвищу відзнаку від цариці. Ця людина прожила сто тринадцять років. Останні роки свого життя він провів у монастирі, спокутуючи свої гріхи.
Можна зробити висновок, що народ формується поступово, виборюючи право на власне існування. Він має пройти вогонь і воду, щоб здобути визнання і власне місце у цьому світі.