Гонитва за грошима у інноваційному та технічно-довершеному світі призвела до того, що моральні цінності у людей відійшли на другий план. Раніше люди проводили час у компаніях, під гітару співали пісні і гуртом долали перешкоди. Зараз же не дивною є ситуація, коли підліткові більше часу приділяє гаджет, а не батьки, які постійно знаходяться на роботі.
Сучасне суспільство стало надшвидким – нам не треба декілька днів, щоб відправити лист, за кілька годин ми можемо опинитися у іншому кінці планети, тому друзів і батьків більшість людей сприймає, як константу, що нікуди не подінеться. Але, на жаль, розуміння того, що ніщо не вічне в цьому світі зазвичай приходить занадто пізно, коли друзів втрачено, а батьків поховано. Все ж найпершою моральною цінністю у сучасного суспільства залишається любов до батьків та повага до друзів.
Змінилося спілкування: відеодзвінки, телефони, повідомлення, але найближчі люди незамінні. Також важливою ланкою морального самоствердження є кохання. Приємно знати, що в сучасного покоління українців моральною цінністю виступає співчуття та допомога. Майже у кожному магазині є оголошення про необхідність допомоги і люди віддають дві чи три гривні, інколи останні, щоб допомогти іншим врятувати життя. У більшості з’явилося нове почуття – патріотизм.
В останні роки люди виходять на вулиці прибирають сміття, об’єднуються у громади, щоб створювати щось нове та доглядати старе. Багатьом доводиться від’їжджати за кордон, але навіть там люди рекламують Україну та прославляють її традиції. Варто сказати, що навіть незважаючи на швидкий плин часу, негативні прояви ХХІ століття, технізований світ все ще залишається місце для прекрасних моральних речей, які надзвичайно цінні для багатьох людей – це дружба, кохання, повага, співчуття.