У Байрона було дуже багате та різноманітне життя, за яке він побачив багато подій. Його родина була аристократичного роду, але вона збідніла. Після того, як помер дід Байрона, то йому посвятили в англійські лорди. Він починає писати вірші ще у часи навчання у Кембриджі, але світове визнання він здобув після написання поеми “Паломництво Чайльда – Гарольда”. Багато подорожуючи Байрон захоплюється історією.
Його поеми побудовані на основі сповіді головного героя. Історичні сповіді – вище досягнення Байрона.
Образ Івана Мазепи овіяний романтичними спогадами часів козацтва. Байрона зацікавився українською історією. Йому сподобався образ українського гетьмана. Після поразки у Полтавській битві шведський король зупинитився перепочити. До нього під’єднався Мазепа. Він дуже лагідно відносився до свого коня, що дуже вразило короля.
Байрон майстер своєї справи, він майстерно розповідає історію українського гетьмана, його переливання та відчуття. Дж. Байрон добре знав історію України та козацтва. Ця розповідь показує мужню волю гетьмана. Мазепа служив при дворі у пана. Він закохався у дівчину, і коли пан зловив їх, він вирішує покарати Мазепу. Йому дали необ’їзженого коня.
Почувши сміх, свист и ригіт коня, Мазепа був дуже готовий розірвати кривдників, які спаплюжили його честь перед дівчиною. Гетьман, прив’язаний до коня мотузками втрачав сили. Кінь не витримав такої напруги та вмер. Його знайшли козаки ти забрали до себе. Таким чином Байрон показав мужність та незламність характеру українського гетьмана.