На долю сучасного людства випали різні сурові випробування. На жаль наша країна не зосталася осторонь від цих жахливих світових потрясінь.
Проте, коли в світі були не важкі часи? Якщо завернути до історії нашої країни, то чітко можливо зрозуміти, що людям ніколи не було жити легко.
Тільки рішучі дії наших предків, а саме козаків захистили наш український народ від повного винищення другими націями. У ті страшні кроваві часи тільки рішучими діями воїнів захисників вітчизни – козаками була збережена наша нація.
Щоб зрозуміти героїчні дії захисників українського народу треба розуміти на яких історичних роздоріжжях знаходилися наші предки.
Тоді не існувало засад міжнародного права, все вирішувала груба сила. Не завжди залізо та порох могли захистити людину від рабства і смерті, а й ще воля і прагнення справедливості було життєвим поривом, що підштовхувало чоловіків захищати свій народ.
В історії козацтва багато дивовижних подвигів, що заслуговують особливої шани. Не раз козаки рятували наших дівчат і жінок з турецького полону, захоплювали міста та села ворогів, захищали ціною свого життя нашу українську землю. Ціною життя козаки допомагали нашому народу пережити страшні та лихі години. Бували чорні та сумні становища, коли наші захисники програвали своїм ворогам, про це ніколи не зламувало волі до боротьби наших предків. Через деякий час знову розцвітало козацтво.
Козаки не тільки воювали, а й ще намагалися творити культуру, строїти прекрасні спорудження, займатися освітою та намагалися збудувати свою самостійну державу, проте вітри історичних перемін не дозволили зробити цього. Завдяки зусиллям ватажків козаків – гетьманам, вдалося збудувати прекрасні церкви Києва, величні споруди, що так захоплювали сучасників. Освіта була пріоритетним завданням козацтва, як повідомляв один мандрівним 18 століття майже всі жінки та дівчата вміли читати та писати, що є просто нонсенсом в тих історичних умовах. Свобідний дух прагнув вираження, тому існувала козацька вільність, устрій козацького сходу мав всі передумови сучасної демократії.
Не треба кривити душею та намагатися приховати деякі історичні відомості, інколи козаки за гроші воювали на стороні інших держав, але тоді так робили майже всі європейські держави, а саме Німеччина та Швейцарія поставляли воїнів для всього відомого світу.
Козаки завжди були кмітливими воїнами та мужньо воювали з ворогом, про це знали у всьому світі та цінували ці якості у них.
Тому треба дорожити нашою історичною спадщиною, тому що там в сивій давнині знаходяться відповіді на сучасні питання.