В наш час книги стали невід’ємним елементом образу освідченої людини, адже вони є скарбницею вікової мудрості і знань. Художні книги здатні перенести нас у світ уяви і неймовірних пригод. Завдяки історичним літературним творам ми маємо змогу пам’ятати нашу історію, дізнатися про події, які відбувалися сотні і тисячі років тому.
Книга є найкращим і найцікавішим співрозмовником. Кожна людина може знайти для себе твори за інтересами: романи, пригодницькі повісті, філософські оповідання. Кожна книга несе в собі певну головну думку, яку автор хотів донести до читача, і мораль. Скарбниці літератури за період своєї історії пройшли довгий шлях: твори викарбовували на глиняних дошках, писали на шкірі тварин, на сувоях папірусу, старанно виводячи кожне слово від руки. В ті часи одна книга коштувала стільки ж, скільки діаманти, золото та інші матеріальні блага. Книги в тому вигляді, якими ми звикли їх бачити, з’явилися порівняно недавно. Лише у 15 столітті винайшли першу друкарську машину.
Потім з’явилися і бібліотеки, які дали змогу навчатися кожному. Люди, які читають, мають багато переваг перед тими, хто цього не робить: великий словниковий запас, красномовність, широкий кругозір, вміння цікаво і послідовно висловлювати свої думки, багату уяву і мудрість багатьох поколінь. Книги супроводжують на все життя: починаючи від дитячих казок в дитинстві і закінчуючи серйозними, науковими творами у зрілому віці.
Книги стали справжніми друзями для людини. Навіть в наш час технологічного просвітлення вони не втрачають своєї актуальності, адже дозволяють здобути нові знання, отримати естетичне задоволення від прочитання художнього твору. Книги здатні відповісти на будь-які наші запитання, навчити нас на вигаданих помилках, додати мудрості і співчуття.