Нещодавно ми у класі прочитали роман видатного українського письменника Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Це оповідання дуже повчальне і актуальне у наші часи. Прочитавши його, людина може переоцінити свої цінності, зрозуміти, що таке добро, а що таке зло, зрозуміти, що життя має надзвичайно велику цінність, воно дано Богом, і ніхто не має в світі права його забирати.
Чіпка Вареник – головний персонаж роману. З одного погляду – він людина з глибокою душею дуже сміливий, люблячий та розумний чоловік, він справжній трудівник, він завжди хоче робити добро іншим. Він представляє інтереси людей у селі, відстоює їх права. З другого боку він хронічний пияка та розбійник. Заради матеріальної наживи він підняв руку на людину. Такий персонаж у читача викликає зовсім неоднозначне ставлення. З іншого боку його жалко, а з іншого як можна знайти виправдання його тяжким злочинам та пияцтву? З народного месника він швидко перетворюється на небезпечного злочинця.
Тяжка доля не пройшла мимо Чіпки, він зневірився у людську справедливість, він почав вбивати своїх кривдників. Ненависть підштовхує колишнього чесного та порядного селянина на вчинення тяжких злочинів.
Чи можна говорити, що Чіпці погано жилося? Не тільки одного його ображали люди. І у наші часи мільйони людей заробляють на крихту хліба важко працюючи, але тільки одиниці з них йдуть на злочини.
Звичайно він був сильним та вольовим чоловіком, але його сили не вистачило на те, щоб не стати на злочинний шлях. На наших очах він стає злістним та небезпечним злочинцем, для якого вже немає ніякої норми моралі.