Громадянська позиція людини
Громадянська позиція людини – це прояв самовираження, показ індивідуальності та власної думки громадянина держави. В основному, вона залежить від патріотичного виховання, від усвідомлення приналежності до певної величезної спільноти, яка називається нацією чи народом. Громадянська позиція є однією з головних рис характеру, яка, на жаль, присутня не в усіх людях.
Громадянська позиція характеризується вмінням відстоювати свою думку достатніми аргументами за різних обставин. Але вона існує лише вкупі з усіма гарними чеснотами людини. Вона не можлива без певної освіченості і культурного розвитку особистості, оскільки може піти в негативне русло. Також громадянська позиція повинна гармонійно поєднуватися з почуттям єдності і чогось альтруїстичного. Громадсько-активна людина ніколи не думає сама за себе і ніколи не переходить до ненависті.
Людина з активною громадською позицією часто відвідує музеї, виставки, історичні пам’ятки культури, а справжній громадянин активно слідкує за економічним, соціальним і культурним життям країни, допомагаючи його покращити. Більше того, на сьогоднішній день, чітка громадянська позиція людини лежить в основі духовної краси і від неї залежить доля людини, так і самої держави.
Отже, громадянська позиція людей – це їх прагнення брати участь в житті країни, слідкувати за процесами, які в ній відбуваються та вирішувати їх. Важливо пам’ятати, що громадянська позиція – це участь в управлінні державою, а вона починається з малого: з прибраного дитячого майданчика чи з участі в якихось громадсько-політичних організаціях. В сучасному світі, слід самостійно шукати самого себе і свою точку зору не зважаючи на тиск збоку засобів масової інформації і думку інших, інколи не досить грамотних, людей.