Дитина – це неймовірна відповідальність для кожних батьків. Маленькі створіння завжди потребують уваги та турботи. Від самого народження і до дитячого садка деякі дорослі бояться залишити свій скарб навіть на хвилинку. Та дехто навіть в садочок не завжди відводить дитину своєчасно. Але психологи радять не робити таких дій, адже адаптація до соціуму має відбуватися природним шляхом. Комунікабельність та елементарні вміння допоможуть в майбутньому с легкістю знайти друзів в школі і т.д.
Важливо розуміти, що гра з дитиною має бути не лише веселою та захопливою, але і максимально повчальною. Можна розважатися і одночасно вивчати літери чи назви кольорів, читати повчальну літературу, де є яскраві малюнки, або просто слухати пісні, де жартівливо пояснено основи математики. Та в жодному разі не можна занадто багато часу присвячувати науці, витискаючи с життя дитини прості пустощі, коли вона може погратися у хованки чи просто побігати з м’ячем. Психіка дитини занадто слабка і перевантаженні інформацією може тільки зашкодити і привести до того, що відбудуться випадки агресії чи нервові зриви. Все має бути дозовано та помірно.
Довіра дитини дуже крихка річ, з якою не треба жартувати. Обманювати чи не виконувати обіцянки заборонено кожному з батьків. Якщо весь тиждень говорили, що на вихідні буде похід в зоопарк, а потім не зробити цього з якихось причин, дитина зрозуміє, що можна брехати і за це не буде покарання. Потім не треба дивуватися, коли малеча почне прикрашати свої думки та вигадувати те, чого не будо насправді. В першу чергу діти копіюють поведінку дорослих і намагаються бути схожими на тата чи маму. Повага має бути в найпростіших речах. З таким підходом до виховання, в родині завжди буде лад і діти будуть слухняними. А підвищуючи голос чи даючи покарання можна тільки ускладнити ситуацію та загострити критичні кути виховання.