Твір на тему: Айвенго
У романі Вальтера Скотта «Айвенго» дія відбувається в останні роки правління Річарда Левине Серце. Автор брав за основу свого твору старовинні літописи, які стосуються кінця 12 століття. Після перемоги норманів над саксами в битві при Гастінгсі в 11 столітті землі Англії стали належати норманам, а англосакси жили на своїй землі на правах кріпаків. Річарду дістався важкий тягар правити в країні, яку роздирають міжусобиці, а в його армії було багато феодалів, що позбулися земель, подібних Айвенго.
На сторінках роману «Айвенго» повністю розкривається раннє середньовіччя у всій його суворості. Цей час можна охарактеризувати наступним чином:
1. Англосакси живуть у власній країні як люди другого сорту;
2. Безчинство інквізиції;
3. Абсолютно безправне становище селянства;
4. Гоніння на євреїв.
Основною рисою характеру Айвенго є відданість. Він відданий дамі серця, королю і Англії. Він прекрасно розуміє, що його країні зараз потрібен король, який не тільки подолає міжусобицю, але і відновить хоча б якусь соціальну справедливість.
У романі так само добре розкриті два жіночих образи: леді Ровени і Ребекки. Ровена належить до саксонської знаті, її опікуном є Седрік. З дитинства вона ні в чому не знає відмови, так як Седрік вважає її однією з претенденток на англійський престол. Вона розумна і добре вихована. У Седріка зі своєю вихованкою пов’язані надії на відновлення влади англосаксів. Але все ж Ровена протистоїть шлюбу за розрахунком з нащадком знатного роду. Для цього в ній досить рішучості. Чи любить леді Ровена Айвенго? Швидше вона дозволяє себе любити.
Ребекка в романі описана як сильна особистість. Дочка знатного єврея, вона лікує людей, допомагає всім стражденним. Саме батько Ребекки дав Айвенго коня і лицарські обладунки, а на ті часи це коштувало надзвичайних грошей. Сама ж Ребекка лікує пораненого Айвенго і тихо згорає від любові. Євреї в ті часи не могли розраховувати ні на шлюб з норманами, ні на шлюб з англосаксами. Їх вважали вигнанцями і не приймали у вищому суспільстві. Любити Ребекку навіть не спало б на думку Айвенго. В той же час саме вона, сильна, смілива, шляхетна душею, як ніхто інший заслуговує взаємної любові. І в цьому полягає трагізм цього любовного трикутника. Залишаючи Англію, Ребекка цілує руку Ровени, закріплюючи тим самим її перемогу. Два цих жіночих образи, безсумнівно, є окрасою всього твору.